Neprihlásený (Prihlásiť sa)

Vanilla 1.1.5a is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

 1.  
  práve prežívam asi ďalšiu boreliovú krízu. Bolesť krčnej chrbtice ako zaseknutý nerv, bolesť šije až mi to vyvoláva pocit opuchu v krku (bol som na vyšetreniach krčných a všetko čisté a dívali sa na mňa ako na psychopata to je fakt), slabosť v rukách, najmä v plecách a v predlaktí, trpnutie nôh a rúk, občas tlak na hrudi (ekg o.k.)., pocit na odpadnutie, celková slabosť. Bol som dnes u obvoďaka ako totálna troska čo žobre o pomoc...ale už som nevedel čo zo sebou. Skrátka je mi fakt posledné dni zle a ešte sa k tomu pridal nejaký zvláštny pocit v krku. Zajtra idem ku svojej infekčnej tak som zvedavý. Predpisuje mi doxyhexal avšak neviem či je to dostatočné pri takýchto pocitoch. Fakt neviem. Niekedy s tým bojujem ako sa dá ale niekedy zlýhavá psychika a to je to najdôležitejšie najmä keď ma chytia takéto stavy. Tak asi nám nezostáva nič iné len bojovať. Vidím že nás je fakt dosť a je to sila čo dokáže s nami narobiť takáto pliaga. Rád by som možno vyskúšal aj niečo alternatívne. Len na každého pôsobí niečo iné. Ak máte niekto dobrú radu budem rád. Výsledky som mal nejakých 41 niečoho, čo bolo oproti minulosti skoro dvojnásobné. Na infekčnom sa však tvári že to nie je nič vážneho a že je to v pohode. Len oni nemajú také stavy ako väčšina z nás tu. Hm. Držte sa
 2.  
  no začal som sa liečiť na boreliozu dexyhexalom, ktorý som už užíval. Avšak osem hodín po užití prvé lieku som dostal trpnutie do jazyka a pocit opuchu. Vysadili mi ho s tým že ho neznesiem a musíme počkať kým prejdu prejavy. Sú to len dva dni avšak ja mám nustále trpnutie jazyka a pocit opuchu. na ušno nostno krčnom mi povedali že to mám čisté a nemám to opuchnuté. A strašne mám sucho v ústach. Som z toho dosť nervózny a neviem čo mám robiť lebo doktor si už myslí že som asi chorý. Teraz neviem či mám pokračovať v liečebe alebo nie...lieky mám doma. Skúsim vydržať do pondelka čo to spraví, ale potom už fakt neviem. Ako som užil liek dostal som zimnicu, teraz mám striedavo zvýšenú teplotu. Asi som zúfaly a potrebujem to tu napísať. Môže súviesieť pocit opuchnutej ustnej dutiny k príznakom borelia ktorá bola vyprovokovaná na základe užitia lieku. Pred tým som to nikdy nemal. až po užití a pritom som ho už užíval a bolo mi fajn. Nechápem to...Ak niekto vie bol by som rád keby mi poradil, lebo moja infektologička mi povedal že to nie sú prejavy boreliozy...ale zaujímave je že sa mi to vyskytlo práve po užití lieku. A mám strašne sucho v ústach. Odkaz doktora...pite veľa vody...hm
  • CommentAuthorpaulina
  • CommentTimeDec 1st 2011
   
  Ahoj. Pri doxy som mala také isté príznaky, ako ich popisuješ Ty. Plus sa pridružila hnačka, črevný nekomfort. Treba asi len vydržať. Veľa piť naozaj pomáhalo, predovšetkým repíkový čaj. Probiotiká, striedma strava.
  Tie striedavo zvýšené teploty a zimnice sú dosť nepríjemné, skús si toľko nemerať teplotu. Mne pomáhala vtedy horúca vaňa (žiaľ teraz je to naopak).
  Daj si milgammu - dve/tri tabletky denne. A večer zázvorový čaj, na ten nedám dopustiť - recept je tu na týchto stránkach.
  Psychika je veľmi dôležitá, poznáme to všetky/všetci. Keď je v poriadku, je to polovica úspechu. Ľahko sa to hovorí...,viem, tiež mám s tým problém, možno sa toľko nesledovať a zamerať sa na dobrú liečbu:)
  drž sa, nie je to ľahké, ale má to aj svoje pozitíva:)
  • CommentAuthorPaul
  • CommentTimeDec 1st 2011
   
  Vlado - každý reaguje inak aj na konkrétne ATB aj na borelie samotné. Ja som v polovici liečby (35 zo 60dní). Chronické štádium, takže žiadna rýchlovka. Po začiatku liečby Doxyhexalom a Nizoralom asi 10 dní mierne bolesti kĺbov(hlavne ruky), ale pri námahe sa vystupňovali, pobolievanie hlavy, tŕpnutie šije, praskanie v krku, pískanie v ušiach....po 3 týždňoch sa tieto ťažkosti zmienili, človek trochu ožije, má zrazu chuť jesť, smiať sa, akosi zabudne...lenže prišiel 4-5 týždeň a z noci do jedného rána krk úplne stuhnutý, bolesť hlavy (zozadu, vystreľujúca k očiam)kĺby ruky a už aj kolená, ale čo najhoršie - kríže - ani stáť ani ležať, úplne paralyzovaný a neskutočne unavený, odkväcnutý, chorý. Užil som na noc Nimesil (proti bolesti)aby som aspoň trochu mohol ležať a spať. Trochu sa mi polepšilo....prisudzujem to spätnému prechodu borelií z cystického do aktívneho stavu (asi mesiac - vychádza to) so všetkými dôsledkami ako sa bránia. Jem len striedmo, podporujem sa koktejlom z cesnaku a glukózy (2-3 roztlačené strúčiky a 2 lyžičky glukózy v 3 dcl vody nalačno) je to príkre, ale urobím dnes už čokoľvek, vzápätí (15 min) sa treba najesť, lebo žalúdok "oťažie". Pred večerou si dávam, ako píše paulina, v surovom stave, prelisovaný zázvor (vo veľkosti palca) v 3 dcl vody medzi ATB užívam pribiotiká (5-6hodín po ATB) s Pangaminom (vitamíny skupiny B) a magnéziom, a zažívanie mi zatiaľ drží...vôbec ale neviem čo príde, čo tie svine vymyslia, psychicky sa udržať je fakt náročné....Vychádzam ale z jednej logiky - necystické borelie sú len živé organizmy a tetracyklín pôsobiaci v dostatočne dlhej dobe ich jednoducho zničí, všetko však určuje štádium choroby v čase začiatku liečby (kde všade sú rozlezené) a celková obranyschopnosť organizmu. Obávam sa skôr následkov dlhodobého užívania ATB s dopadom na črevnú mikroflóru a pečeň - ale keď si spomeniem na kamaráta, ktorý užíval ATB rok v kuse pri ťažkom zápale pohrudnice a dal sa dohromady, musím to zvládnuť.
  Dôležité je - opäť ako spomína paulína - jednoduché stravovanie, ktoré nezaťažuje organizmus, neblokuje, alebo neznižuje vstrebávanie ATB a neprikrmuje borelie (zinok), dostatok kľudu a obmedzenie ťažkej fyzickej či psychickej námahy.
  Myslieť pozitívne chorý človek jednoducho nemôže, je to prirodzené, ale odhodlanie zdolať tento "darček od prírody" keď cesta a spôsob sú známe musí byť prioritou. Máme len dočasne akýsi kolektívny problém.
  Niekedy ma napadá, že niečo tak sofistikovane zákerné musel vymyslieť len človek.....
 3.  
  dakujem za reakcie, lekár na mňa pozerá ako na debila...lieky teraz neužívam to je asi najhoršie lebo moja infektologička povedala že musia prejsť prejavy...do viete kam...a psychika je tak rozhodená že pocit úzkosti na druhú je slabé slovo...fakt neviem čo robiť..najhoršie na tom je že to trnutie v ússtach a tváre je vo vlnovité...na večer už mám pocit že je mi fajn a na druhý den na obed ma to chytí...a drží a drží...a vtedy som fakt dosť zúfalý
  • CommentAuthorpaulina
  • CommentTimeDec 2nd 2011 Zmenené
   
  x
  • CommentAuthorPaul
  • CommentTimeDec 2nd 2011
   
  Vlado - lekárovi, ktorý nevypočuje pozitívne diagnostikovaného pacienta a snaží sa mu vnútiť svoj "definitívny postoj" by som odňal diplom, pretože ho to asi (profesionálne) nezaujíma a sám seba degraduje na dispečera a pisára...O to viac pri takej komplikovanej diagnóze akou je LB. Presne si dokážem predstaviť ako sa cítiš - mnohé je v podvedomí ale vyvolané reálnymi pocitmi, bolesťami s devastáciou psychiky i fyzična vyraďujúc človeka z normálneho života, niekoho obmedzí čiastočne, niekoho fatálne. Treba to vydržať a sústrediť sa na existujúcu účinnú liečbu, bohužiaľ zdĺhavú. Táto choroba nie je smrteľná. Mňa skôr štve, že keď nás už príroda takto skúša, mala by nám po tej tortúre dať permanentku v podobe získanej imunity...

  paulina - som realista a nesnažím sa veci robiť horšími,ale ani stav bagatelizovať. Snažím sa poučiť aj so zlého a vyjsť z problému...skúsenejší...ako si uviedla. Mám už sa sebou dosť nepríjemností, horších ako je borelióza.
  Nechcem samozrejme rozvíjať teórie kto či čo za tým je, bol to len postreh. Kolektívny problém s čeľaďou spirochéta zdieľam čosi vyše roka, ale pri diagnostike som nemal šťastie na lekára, ani na štedrý zdravotný systém, takže liečim sa až teraz. Dosť podobné, vystupňované problémy, ktoré má Vladimír som mal v spomínanom období asi v 3 vlnách po 2 mesiacoch - jeseň - jar - jeseň, ale minulý rok to bolo husté - a to som nevedel, čo mi je....

  Na .cz stránke som sa dočítal, že "grepová šťava môže zvýšiť účinok niektorých liekov až 6x" ale nie to napísané v priamej súvislosti s ATB. Nemáš nejaké presnejšie info, prípadne vedomosť, ako je to konkrétne s kombináciou Tetracyklínu a citrusových plodov?
  • CommentAuthorpaulina
  • CommentTimeDec 2nd 2011
   
  paul - o grape a jeho účinkoch sa toho popísalo veľa. čo sa boreliózy týka, našla som na švajčiarskom fóre boreliotikov toto: http://www.borreliose.ch/index.php?option=com_ccboard&view=postlist&forum=56&topic=56&Itemid=30. Skupina liekov, ktorých účinok grap. šťava zvyšuje, je tam uvedený. Súvislosť s atb popísaná nie. ale zdroj je bulvárny Tages-Anzeiger, tak neviem. S tetracyklínmi? To by stálo za trošku hlbšie načretie do veci:)
  Niečo je uvedené aj pri tomto zdroji: http://www.power-for-life.com/borrelien.html - celkom zaujímavé veci. A hlavne niekoľko šťastných koncov.

  ja užívam cesnak, vysoké dávky C, milgammu, turmerik vo vysokých dávkach, pijem čaj borrelín, mala som aj kúru z topoľa (celkom zaujímavý výsledok) a chcem začať so samentom a extraktom z olivových listov. Obrovskou pomocou sa stalo cvičenie čchi kungu.

  ja zdieľam kolektívny problém s čeľaďou spirochéta presne na deň pol roka. Liečba len tri týždne doxy, pretože WB bol negatívny (jedna hodnota hraničná), elisa pozitívna v IgM - vraj falošná pozitivita. Označila by som to ako smolu - pretože šťastím v tejto kauzistike je, ak je WB plný pozitív. Klinické príznaky - zatiaľ len mravenčenie.
  • CommentAuthorpaulina
  • CommentTimeDec 2nd 2011 Zmenené
   
  x.
 4.  
  ahojte,

  no je to presne o tom, fyzická stránka spojená s psychickou. Ja verím že ak vyriešim fyzickú stránku tak psychickú už športom zo seba vybijem. Len ako ju zo seba dosť tu úzkosť, strach z niečoho...lebo šport je podľa mňa najlepšie na takéto stavy. Len ja potrebujem mať skrátka pocit pohody v ústach. U mňa príde taký stav že sa vystresujem z toho že mi začne trpnuť dutina pritom viem že to nie je nič a to prejde...skrátka ale neviem tomu zabrániť je to taká vlna. kEĎ
 5.  
  pokračovanie

  keď by ma to chytilo fyzicky zdravého tak urobím to že skočím do tenisiek a zabehám si a vybijem to zo seba je kľud. Ale skrátka ak ta fyzická stránka nefunguje nefunguje ani psychická....a opačne. A tak...každopádne beriem len amoxycilín. Aký už je psychický prejav keď som mal rovnakú reakciu naň ako na doxyhexal...skrátka už som si to v hlave povedal...a musím to dostať von. Fakt je ten že ako som ho včera nasadil tak sa to nedá porovnať a je to určite lepšie aj aj...ale aj tak ma to hnevá. Lebo doktory nikdy neprísudia stav úzkosti k tejto chorobe. Asi sa treba niekedy zdravo nasrať a neopúšťať sa...to je to najdôležitejšie. Som rád že komunikujeme
  a osobne si myslím že je to slabá liečba ktorú podstupujem...skrátka by to chcelo nejaku kombinaci...kto vie...ja budem bojovať...
 6.  
  a ešte ten pocit stiahnutého krku...to ma ide rozdrapiť..
  • CommentAuthorPaul
  • CommentTimeDec 3rd 2011 Zmenené
   
  paulina -Vďaka za info, švajčiarska Ingrid píše o zosilnení účinkov spomenutých liekov, Doxy tam nie je...škoda, citrusy môžem v akomkoľvek množstve vrátane grepu - mnohým toto ovocie pre pachuť horkosti nechutí.
  Skúsim bádať ďalej.
  Zaujala ma aj myšlienka citlivosti borelií na teplo. Teplota nad 40st C ich zabíja - je to medzný režim aj nášho organizmu, mal som svojho času 40,1 a to už je človek jednou nohou na druhom svete (totálna apatia, halucinácie, srdce na max....).Ťažko povedať, či sa to simulovane dá dosiahnuť (napr. suchá sauna), ale ako rozumná podpora liečby by to možno malo efekt.

  V akom štádiu liečenia si dnes? Tri týždne Doxy je málo - borelie sa zacystia a o mesiac pokračujú. Teória, ktorú zdieľam je vytvoriť podmienky na efektívnu liečbu - upraviť stravu a režim, užívať ATB čo najdlhšie, otravovať borelie kde a ako sa dá v rámci možností organizmu - tu však je problém - neexistuje jednotný návod a len viera nestačí....

  Psychika trpí spočiatku tým, že nevieš, čo ti je, potom pri liečbe z pocitu beznádeje, že sa to nelepší (veľmi podobné príznaky ako viróza, ale tú máš za týždeň-dva z krku...)a nevidíš tomu koniec (najhoršie u ľudí, čo nikdy nemali žiadne zdravotné problémy). Navyše si ďalej v pracovnom procese, nestravuješ sa primerane ku chorobe, vydávaš energiu, stresuješ sa...a okolie, niekedy aj lekár, ti neverí, lebo Elisu máš negatívnu a Western blot je drahý. Zažil som to a vďaka tomuto som dnes liečený s ročným oneskorením - pozdravujem príslušných odborníkov na nemenovanom infekčnom v nemenovanom meste (v súčasnosti pre výpovede zatvorené). Ale "od tohto pondelka" sa to zmení.....s tým, že tam budú tí istí ľudia....

  Nechcem popisovať, ako to ďalej v otázke príznakov pokračovalo, viac či menej prídu oficiálne popisované prejavy, ale nič z toho neohrozí život (pokiaľ nie je už človek inak ťažko chorý), treba to prestáť pretože jednoznačne, už počas účinnej liečby, vidieť progres stabilizácie a miznutia najťažších prejavov, i keď únava a úporné bolesti pretrvávajú.
  Na všetky sprievodné prejavy sú príslušné lieky na ich zmiernenie (napr. v reumatologickej ambulancii som dostal príplatkovú injekciu a na mesiac som mal fakt pokoj od bolestí kĺbov).
  Choroby sa netreba báť, ale je potrebné vziať na vedomie, že nejaký čas nebudem žiť plnohodnotným životom.

  Vlado - v akom zmysle "stiahnutý krk"? Ak úzkosť, dobre to poznám. Bočné svaly pod sánkou....skoro ako kŕč.
 7.  
  stiahnutý krk...no dnes môžem povedať viac menej že to bude asi psychického pôvodu...stres..ale neviem prečo ...skrátka pocit ťažšieho prehltania ako by som mal niečo v krku...toho sa pridá sucho a trpnutie v krku a pomeho úzkosť je na svete...treba sa na tom asi pobaviť...ale fakt je ten, že neviem z čoho mi tam ten pocit vznikol...mal som podozrenie na štítnu žľazu ale dnes už fakt neviem... a skrátka netreba mať asi námoty...treba ísť ďalej...tie psychické stavy sú asi horšie ako tie fyzické mám teraz pocit...ale fakt je ten že u mňa tu úzkosť alebo stav neistoty by som to nazval vyvoláva práve tie zvláštne pocity v ústach...možno to je psychosomatické...musím popracovať na psychike...ale fakt je ten že ak vyriešim fyzickú stránku vyriešim aj psychickú stránku. Pretož môj stav úzkosti alebo neistoty nastal práve vo väzbe na tú fyzickú stránku...t.j. ústna dutina a toto musím skrátka vyriešiť. Momentálne je to asi ťažké keĎže užívam lieky môže tam byť nejaký ten nežiadúci účinok, ale sucho v ústach môže byť buĎ vyslovene zo stresu alebo potom z lieku. cukrovku nemám. No a keď sa to nakombinuje ten pocit v ústach tak si vieš predstaviť ten pocit čo sa ide diať a človek to rieši v hlave atď...
 8.  
  áno áno..paul som si nevšimol ten dovetok k tomu stiahnutému krku...presne tak...niekedy skrátka bočné sánkové svaly sa našponujú ako tráky :)...skrátka musíme to naviazať na to že je to súvis s borkou a potom stav úzkosti nevznikne )...

  ešte vyriešiť ten vnútorný pocit v ústach...niekedy akoby to išlo opuchnúť...ale ako vravím je to len pocit ktorý treba asi odignorovať a nenamotávať sa naň.
  • CommentAuthorpaulina
  • CommentTimeDec 3rd 2011 Zmenené
   
  x
  • CommentAuthorPaul
  • CommentTimeDec 3rd 2011 Zmenené
   
  Vlado - ak je všetko dokázateľne psychika - nerieš, nezabije ťa to (alebo rieš, ale nie panikou), najpodstatnejšie je to, či nie si rezistentný na konkrétne ATB (žihľavka,výsyp,fľaky...alebo opuch). Napr. ja som, ale našťastie na inú skupinu než tetracyklíny Doxy znášam zatiaľ dobre. Inak sa chodí s hadičkami....obmedzia, ale je to podstatne účinnejšia liečba.

  paulina - vo vysokom štádiu jedine tertacyklín (Doxyhexal), Nizoral má podpornú funkciu proti kvasinkovej infekcii - to je tenký ľad, nevieš, kedy začne robiť problémy. Musím tých 60 dní nejako doklepať, po kontrole sa uvidí...
  Ešte sa mi pridala aj viróza....sa na to vykašlem.

  Testy sú testy - hmm. "Keby každému pacientovi so sezónnou virózou robili hneď všetky testy na borelie"....ale 50% jasných boreliotikov (hlavne neurologické prejavy,absencia viróznej horúčky, pobyt v lokalitách, kde štípe všetko čo lezie a lieta), len vďaka tomuto obligatórnemu tvrdeniu prechádza do ďalších štádií a končí aj tak zase na infekčnom - v lepšom prípade. V horšom, ešte predtým, prejde ORL, neurológiu, ortopédiu, reumatológiu (niekde je frekvencia vyšetrení 3 mesiace, pol roka...)a je skvele pripravený pre štart do lepších časov.
 9.  
  jasnéé presne tak len vieš vždy príde niečo nové...ale u mňa to vyslovene vyplunulo z fyzického stavu že som sa fakt sakra zle cítil...a skrátka je to nepríjemné pocity v dutine...ale tak čo ide sa Ďalej už som sa pár dní poľutoval treba sa v spružiť...ja veľmi ďakujem za túto stránku lebo tu človek najde aspoň ľudí čo ho chápu...
  • CommentAuthorpaulina
  • CommentTimeDec 4th 2011
   
  Vlado, veď to je to najhoršie, keď sa človek tak veľmi zle cíti a výsledky sú všade uspokojivé. Ja som mala pred doxy podobné pocity, ale v nosnej dutine a v celej pravej strane hlavy. Akoby som sa nemohla nadýchnuť. A čím viac som sa na to fixovala a zaoberala sa tým, tým to bolo horšie. Nie je na tom nič zlé, poľutovať sa. Treba však ísť ďalej a orientovať sa na možnosti liečby a dať chorobe na frak.
  Paul - ja som tou tortúrou prešla - presne tri mesiace vyšetrení - orl, neurológ, etc... Nekomentujem, načo aj, stalo sa. Nezapadla som do štandardov, ktoré určuje kolektívne akýsi úrad. Klinické príznaky sú subjektívne, objektívny nález nie je.

  Skôr sa bojím liečby atb, ako som písala, dosť ma doxyhexal vytrápil a rekonvalescencia iba po 3 týždňoch bola veľmi dlhá. Do BA pocestujem čoskoro, som zvedavá.

  Takže páni: hlavy hore, zvládneme to. Zvládli iní, musíme aj my.
  • CommentAuthorPaul
  • CommentTimeDec 6th 2011
   
  Ahojte,
  momentálne sa trápim aj s virózou je to veselé, hlavne rána, predstavte si známe boreliózne stavy plus bolesti v krku a chytené priedušky... ale netrúfnem si začať jesť ďalšie ATB aby som neskolaboval, takže čajíky, posteľ....začínajú sa mi ozývať obličky, hluchnem...
  S medikamentóznou ochranou pečene začnem asi skôr ako po liečbe...hepatálky stále nie sú hotové....naivne som myslel, že do týždňa to bude lenže vieme aká je situácia v zdravotníctve momentálne. Moudrá přírodo.
  Predpísané štandardy - krásny termín. Smerné čísla. Normatívy. Štatistika. Zmenilo sa vôbec niečo?
  Aj ja čoskoro cestujem.
  • CommentAuthordusantt
  • CommentTimeDec 28th 2011
   
  Vlado,
  som zaregistrovaný na www.borelioza.cz , pripojím Ti vlákno mojich diskusií, ťažkostí a popisu liečby, až na azitromicín už viac ako pol roka neberiem žiadne atb. a môžem povedať, že sa liečim pomocou alternatívy na ktorú som vlastne postupne prišiel sám študovaním boreliózy. Všetky, takmer všetky príznaky sú preč, fungujem ako zdravý človek, opäť športujem, proste robím všetko bez obmedzení, testy WB mám stále pozitívne, no podstatne lepšie ako na začiatku liečby a atb pri liečbe boreliózy už do seba nedostanem. V polovici februára idem na pretestovanie a verím, že to už bude negatívne. Želám veľa zdaru v liečbe a pripájam to vlákno:

  http://www.borelioza.cz/cs/diskusni_forum/prispevky_diskuse/borelioza_3712/?
  prípadne sa ozvi na dusan.kralik@mpsa.com
  • CommentAuthorLea
  • CommentTimeApr 2nd 2012
   
  ahojte, dakujem za zaujimave komentare. ja uzivam Doxy zatial len 2 tyzdne, ale hrozim sa, co bude dalej, lebo velmi zle to u mna reaguje na slnko. rozmyslam, ze pojdem za p. doktorkou, ci sa nedaju zmenit lieky, lebo ma permanentne pali tvar aj pery i po beznom pobyte na slnku, napriek uv faktoru 30. vy ste s tym problem nemali? inak doxy znasam bez problemov zatial
  • CommentAuthorDenisa
  • CommentTimeApr 3rd 2012
   
  Ahojte , nemusíte mať obavu, lebo ja už beriem 10 mesiacov ATB a vyzerá to, že ich budem ešte ďalšie 2 mesiace brať a na vyšetreniach pečene mi vždy povedia,že mám výsledky ako dieťatko.Je pravda, že denne pijem zázvorový čaj a rakytníkový sirup a probitiká,ale ináč to nejde.Ja som vďačná dr. Durovskej,že som na tom tak dobre a blížim sa do cieľa, niekto tu písal, že to vydržali iný, tak vydržíme aj mi a bude môcť začať žiť naplno bez borélie,posilní sa nám psychika a všetko bude iba lepšie. Ja mám problémy s bolesťou hlavy neviete mi poradiť čo s tým? Vopred vďaka.
  • CommentAuthorLea
  • CommentTimeApr 3rd 2012
   
  Dakujem za odpoved, Denisa. a Vy beriete 10 mesiacov ten Doxyhexal, ci potom nasleduju ine lieky? ach, to znie hrozivo, ze 12 mesiacov antibiotik :-(((((((( takze tych 6 mesiacov nestacilo? to si ani neviem predstavit. skoda, ze nic ine na tuto pliagu nepomaha :-(( ja mam smolu, ze som s tym Doxy zacala teraz v marci a slnku sa neda vyhnut a aj som bola zvyknuta sa kazdy den opalovat. kamaratka mi spominala, ze nejakej jej znamej pomohlo koloidne striebro, ale neviem v akom stadiu boreliozy bola, skusim vyzistit. konzultovala som aj so znamym, co robi na infektologa a vedca vo velkej nemocnici v Amerike, ten zasa nieco splietal, ze na chronicku boreliozu oni v podstate neveria, vsak sa ho este popytam, ale je tam aj jazykova bariera
  • CommentAuthorDenisa
  • CommentTimeApr 26th 2012
   
  Ahoj Lea,ja beriem tie antibiotiká na striedačku, vždy sa mi zmenia po 2 - 3 mesiacoch, to koloidne striebro som počula aj ja, ale som ho osobne neskúsila, lebo mi bolo povedané, že to pôsobí len ako doplnok.Drž sa a uvidíš, že to bude dobré a ak nie úplne aspoň sa to určite zlepší.
  • CommentAuthormagdolen
  • CommentTimeMay 3rd 2012
   
  chcem vam len povedat moja dcera ma boreliu dostala ju ako 12 roc. bola 2 roky na ATB hnacky vsetko s tym spojene dostala sa z toho 3 roky ok a zasa uz ma 18 rano ledva vstava no usmieva sa lebo vie ze sa z toho dostane berie zasa atb musime mat silu ako mame sa mi na to zle pozera no verim ze vsetko sa na dobre obrati