Neprihlásený (Prihlásiť sa)

Vanilla 1.1.5a is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

• CommentAuthorKlaudia
    • CommentTimeMar 28th 2012

Dobrý, pani Dr. Ďurovská mi spravila testy a povedela ze mam hraničné hodnoty a mám si dať spraviť vyšetrenie protilátok, moja obvodná mi nato napísala dokonca ten odporúčací lístok a tak som zavolala do imunologickej ambulancie a keď som pani doktorke povedala čo potrebuje(pri tom som sa nezmienila o dr Ďurovskej, len že mám podozrenie na boreliózu a potrebujem dané testy ) jej regcia ma dosť zaskočila, začala po mne kričať že táto lekárka je tu všetkým dobre známa, že nech mi to spraví ona že to má robiť imunológ, ja som sa nedala a povedala som že tie testy sú dosť drahe ale ona nepovalila, takže som zložila, je toto normálne???
    • CommentAuthordobramysel
    • CommentTimeMar 29th 2012

ahoj klaudia, ja riesim teraz nieco podobne, tiez by som chcela navstivit Dr, Durovsku, ale je to pre mna drahe, tak si chcem dat spravit este Westernblot test u koznej, ta am teraz lieci z borely a vdaka tej istej doktorke ju uz mam od roku 2009. o 3 tyzdne mam ist na pretestovanie, a chcem poziadat WB z celym vypisom antigenou, som zvedava ci bude pomne kricat ako ta imunologicka.Preto teraz pozeram na nate ako na nu , teda ake mam prava, a este chcem napisat do zdravot. poist. este neviem co zisti, ked zistim dam veidet, neexistuje ze nam tie testy len tak naspravia.Dobramysel
    • CommentAuthorartina
    • CommentTimeOct 10th 2012

...je to uplne ,,normalny,, postoj nasich lekarov...maloktory ma zaujem urobit nieco pre pacienta...tiez mam obdobne skusenosti...
    • CommentAuthorNINA
    • CommentTimeOct 11th 2012

Hlavna vec ze na tie vysetrenia mame narok........
    • CommentAuthorPaul
    • CommentTimeDec 14th 2012

Všetkým lekárom, ktorí sa k veci takto stavajú by som chronickú boreliózu naordinoval povinne. Nech si ju vychutnajú - bolesti, únavu, paralýzu, beznádej...a keby priliezli štrvornožky, tak by som im povedal, že na testy nie sú peniaze, namýšľajú si to, naordinoval Paralen a odoslal na psychiatriu. Možno tam by im to docvaklo, alebo skôr docvoklo.
    Odmientnutie účinnej diagnostiky je porušenie základných práv človeka na zdravotnú starostlivosť a Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou by sa pri podnete na konkrétneho lekára mal tým zaoberať. Ak to stojí a padá len na tom, že nie sú peniaze tak je to systémová chyba a nepotrebujeme žiadne podobné úrady, ani lekárskych úradníkov v nich.
    • CommentAuthorNINA
    • CommentTimeDec 23rd 2012

Plne suhlasim Paul !
    • CommentAuthorjao
    • CommentTimeDec 27th 2012

Prečo sa chcete dať testovať na boreliozu, keď pociťujete všetky jej príznaky ? Znovu len podporíte tento zkorumpovaný systém prelievania našich peňazí na súkromné účty. Namiesto chodenia po lekároch, kde nás aj tak len ponižujú a pozerajú sa na nás ako na otravný hmyz, využite čas na hľadanie informácií o liečbe, vzdelávanie sa a začnite svoj súkromný boj za vlastné zdravie. Nie lekár Vás vylieči, ale Vy sami to musíte urobiť. A že sa to dá, potvrdzujú mnohí ťažkí boreliotici, ktorí sa teraz tešia dobrému zdraviu. Držím palce.
    • CommentAuthorPaul
    • CommentTimeDec 29th 2012 Zmenené

jao:

Rozumné, ale testy sú veľmi dôležité na stanovenie v akom štádiu sa choroba nachádza a zároveň určenie čo najúčinnejšej liečby. Nie každý na túto chorobu reaguje rovnako - jedného popichávajú kĺby, tŕpnu prsty občas sa cíti unavený, iný je pribitý v posteli a nedokáže už vôbec nič, len myslieť na boreliózu.
    Systém je prešpikovaný biznisom - to je naozaj brzda a pacient vyžadujúci účinnú a drahú liečbu, či diagnostiku je nechcený element, ale na to je len jedna odpoveď - bohužiaľ. Žijeme dobu, keď vládnu peniaze a s nimi ľudia, ktorí budú sotva súhlasiť s tým, aby to bolo inak.
    MUDr. Ďurovská je súkromný lekár, ktorý prevádzkuje živnosť, je odbornou alternatívou a slobodnou voľbou každého z nás. Choroba, na ktorú sa špecializuje je zdĺhavá, vyžadujúca dlhotrvajúcu liečbu a systém sa bráni. Poisťovne s ňou odmietajú podpísať zmluvy a preplácať testy či liečbu, ktorú ordinuje, imunológovia nechcú spolupracovať, nie je to pre nich primárne zaujímavé. Je to aj otázka rivality na slovenský spôsob, ale otompotom.
    Štúdium našej choroby je na mieste, ale liečba je na lekároch, ktorí o tom vedia predsa len viac, ako google. Mám na mysli súvislosti. Liečiť sa sami môžme spôsobom pokus - omyl, jedna pani povedala, či alternatívne. Pochybujem však o reálnej účinnosti tejto liečby, môže tú kvalifikovanú doplniť, ale nie nahradiť. Samozrejme je to aj o odhodlaní bojovať, ale osobne nevidím inej cesty, než liečby pomocou účinných ATB, podporených zmenou životného režimu a stravovania. Dr.Ďurovskú som si vybral po peripetiách s oborníkmi, ktorí si vystačia u chronického pacienta s Elisou a dvomi dávkami širokospektrálneho penicilínu, čím považujú vec za vybavenú. No a samozrejme nekonečné kontroly systémom "Dobrý deň,ako sa cítite? Zle? Nemožné...."
    Po čosi vyše roku liečby som sa dostal z najhoršieho, hodnoty testov pomaly klesajú, cítim sa podstatne lepšie, vracia sa mi nádej a stúpa presvedčenie, že to zvládnem. Dúfam, že skôr, než nekonečne reformovaný "systém" na lieky nedoplatí ani cent a zdravie sa stane reálnou "komoditou" len pre tých, ktorí si ju môžu kúpiť.
    • CommentAuthorjao
    • CommentTimeDec 30th 2012

Paul, systémová pravda. Je to ako keď politik hovorí o tom, že keď mu budeš dávať svoju výplatu, onedlho sa budeš mať lepšie. A toto tvrdenie sa stane uznávanou pravdou pre masy. Neexistuje žiadne štádium boreliózy. To sú klamstvá MUDrcov, ktorí absolútne nevedia, čo robiť s touto chorobou. Preto, ako píšeš mnohí nasadia blablacyklin, či blablacilín. A ver tomu, že ak sa začneš aktívne venovať tejto baktérii trebárs aj cez internet (ja som mal na to štyri mesiace), budeš o tom vedieť oveľa viac, ako ktorýkoľvek infektológ, či reumatológ. Kvôli práceneschopnosti som musel navštíviť reumatológa a infektológa. Obe doktorky v preddôchodkovom veku sa na fakulte o borelióze určite nič neučili, pretože táto syntetická choroba bola dovlečená k nám možno v 90. rokoch.
    Infektologička, keď som jej oznámil, aby mi navrhla inú liečbu ako s AB ma slušne vyhodila z ordinácie. Reumatologička, veľmi milá dáma s tichým súhlasom ma liečila tak, ako som navrhol ja (čiže žiadne AB), len vykonávala krvné testy. Mne krvné testy všemožného druhu dokonca vnucovala, napriek tomu že som ich pravidelne odmietal. Ale keď doktorka po mojej vlastnej liečbe videla rapídny pokles zápalových markerov a iných parametrov, podľa ktorých sa reumatologička orientuje, len sa vypytovala, ako sa liečim a priznala mi, že o tejto chorobe sa vie len veľmi málo a že as lieči iba AB. Pritom štúdií je neuveriteľne mnoho. Samozrejme aj balastu, ale aj hodnotných v ktorých sa dá veľa čítať medzi riadkami.
    Ako som už napísal, štádium boreliózy neexistuje, existuje len imunitná odpoveď organizmu. Ako je potom možné, že u mňa borelióza spala osem rokov ? V nemeckých a amerických štúdiách lekári hovoria o niekoľko desaťročí spiacej boreliózy.
    Spirochéty nemajú šancu, ak imunitný systém spoľahlivo funguje. Ale to sa dnes dá u nás ťažko dosiahnuť, keď pojedáme plastové žrádlo z fastfoodov a pijeme všetko iné, len nie čistú vodu. Aj ja som si pred rokom znížil imunitu natoľko, že spirochéty vyrazili do útoku. Ale na rozdiel od Teba som z totálneho ochrnutia po štyroch mesiacoch nastúpil do práce s fyzickou činnosťou. A celé ma to stálo menej, než jeden obyčajný krvný rozbor. A nebol to pokus-omyl, ale dobre zdokumentované úspešné postupy pacientov na LB, ktorí sa teraz tešia dobrému zdraviu. Rozhodnúť sa musí každý sám čomu veriť.
    Máš pravdu v tom, že tento systém raz musí zmeniť svoju nadradenú nenahraditeľnú pozíciu a odkryť karty širokým masám. Liečenie je úplne niečo iné, ako nám to tu predvádza zdravotníctvo. Už aby to bolo.
    Prajem Ti trvalé vyliečenie ktorýmkoľvek spôsobom.
    • CommentAuthorIvo
    • CommentTimeDec 31st 2012

Dôkaz prítomnosti protilátok v krvi ukazuje, že imunitný systém sa vysporiadava s boreliózou. Či je pacient aj chorý, nemôže krvný test ukázať. Nato musia byť k dispozícii dodatočné typické chorobné symptómy. Pretože však ochorenie môže prebiehať veľmi rôznorodo, je toto rozhodnutie niekedy veľmi ťažké.

V zásade možno dokázať dva typy protilátok: protilátky typu lgM ukazujú počiatočnú infekciu (väčšinou štádium I alebo bez symptómov), kým protilátky typu lgG ukazujú rozvinutú infekciu (štádium II a III) alebo dlhšie prekonávanú infekciu, ktorá môže byť kompletne vyliečená.

Pri dôkazoch prítomnosti protilátok existujú jednoduchšie skríningové testy, ako napr. takzvaný ELISA-test a komplikované potvrdzujúce testy ako Immuno-Blot-Test alebo Western-Blot-Test, ktoré garantujú, že test nebol mylne pozitívny.

To je opis diagnostiky na http://primar.sme.sk/c/4117277/lymska-lymeska-borelioza.html#ixzz2GZYNYfkr

Diagnostický postup
    Doporučený diagnostický postup se bude lišit u různých klinických forem onemocnění. V zásadě by se však mělo postupovat od jednodušších metod ke složitějším. Výchozím bodem jsou v každém případě klinické příznaky onemocnění kompatibilní s LB. Jestliže jsou přítomné, následuje zpravidla vyšetření specifických protilátek v séru běžnou technikou, není to však podmínkou u některých forem, například u ECM. Léčíme tehdy, pokud jsou pozitivní protilátky i klinika, při nejasnostech ověřujeme pomocí WB. Při negativitě protilátek přistupujeme k vyšetření PCR (v séru, moku, kloubním punktátu, synovii nebo v moči). V netypických případech nervových postižení se nelze obejít bez vyšetření mozkomíšního moku na protilátkový index a PCR. V některých případech však musíme léčit pouze na základě klinického obrazu.

Takto MUDr. Dušan Pícha, CSc.,1. infekční klinika 2. LF UK, FN Na Bulovce, Praha

Diagnostika lymeské boreliózy je však v důsledku pestrosti klinických projevů a časté nejednoznačnosti laboratorního průkazu značně svízelná.

Takto Ústav klinické biochemie a diagnostiky LF a FN Hradec Králové

Existujú odborné spoločnosti v rámci štátneho zdravotníctva, ktoré majú oprávnenie určovať doporučené postupy pre diagnostiku a liečbu ochorení. Mali by byť závezné pre lekárov a poisťovne. Ak má lekár iný názor na diagnostiku a liečbu a tá je nevýhodná pre poisťovne, môže mu to dať preplatiť, čo sa stalo napríklad Mudr. Klubalovi. Preto ak sa lekár rozhodne pre nákladnejší spôsob liečby než je uvedený v štátnych doporučených postupoch, vykonáva túto prax bez poisťovní. Okrem toho podpisuje s pacientom reverz o liečbe, aby nemohol byť postihnutý v prípade komplikácií liečby neschváleným postupom.

Tu si môžete prečítať, aký je doporučený postup diagnostky a liečby boreliozy v Česku: http://infekce.cz/DoporLB11.htm

Ak sa ani po mesačnej liečbe antibiotikami necítite zdraví, čaká vás táto diagnóza nezávisle od toho, či vo vás nejaká borelia ostala alebo nie. Doporučený postup proste prikázal, nie dokázal, že po mesačnej liečbe musíte byť bez boreliózy.

Syndrom po proběhlé lymeské borrelióze (Post-Lyme Disease Sydrome)
    Jedná se o neurčitou klinickou jednotku zahrnující polymorfní obtíže přetrvávající po prodělané LB a adekvátní antibiotické léčbě, mnohdy i opakované. Syndrom zahrnuje nespecifické stesky na únavu, malátnost, bolesti hlavy, kloubů a svalů, poruchy soustředění, zvýšenou dráždivost a parestézie.
    Objektivní nález při klinickém vyšetření a výsledky dalších diagnostických metod jsou normální, vyšetření na přítomnost borrelií jsou negativní, antibiotická léčba není přínosná.
    Někteří experti existenci syndromu zpochybňují a diskutují o psychosomatických faktorech či projevech deprese. Někteří spekulují o perzistenci borrelií při selhání antibiotické léčby nebo naopak o neinfekčních komplikacích, které není možné ovlivnit další protiinfekční léčbou.
    V současnosti panuje shoda v tom, že podávat antibiotickou léčbu u příznaků spojovaných s LB více než třikrát není účelné. Antibiotická kůra jakékoliv formy LB trvající déle než 4 týdny není vhodná. Opakování léčby v odstupu kratším než několik měsíců se nedoporučuje. Stejně chybné je opakované podávání antibiotik pro pouhou trvající séropozitivitu.

Za prípadné chyby sa ospravedlňujem.
    • CommentAuthorPaul
    • CommentTimeDec 31st 2012

jao:

S väčšinou vecí , ktoré si opísal, súhlasím. Je možné polemizovať o štádiách, kde existujú určité jasné symptómy na ich stanovenie. U mňa to bolo podobné - najprv akože chrípka, Elisa negatívna, takže jednoduché ATB od obvodného na týždeň - potom recidíva, únava, bolesti kĺbov a aj keď imunitný systém bojoval, skončilo sa to závratmi, ochrnutím rúk a neutíchajúcimi bolesťami hlavy svalov a kĺbov to všetko v časovom rozsahu troch-štyroch mesiacov.
    No a potom MUDr. Ďurovská, nastavenie ATB liečby, ktorá sa operatívne menila každé 2 mesiace, podporenej alternatívnou liečbou delenou stravou s vylúčením všetkého, čo zaťažuje tráviaci sytém. No a po roku sú tu výsledky - všetky prejavy choroby sú potlačené, cítim sa fakt lepšie, aj keď som si svoje vytrpel, schudol som, fyzicky zoslabol, ale spím dobre, bolesti nemám, unavený nie som, občas nejaký ten tik do ruky, ale to je sranda proti beznádejnému stavu spred roka a pol. No ešte som nevyhral, hodina pravdy ešte len príde.
    Určite plne súhlasím s alternatívnym liečením s podporou, či stimuláciou imunity, ale problém je , že baktéria sa cystí a dokáže byť na čas rezistentná nielen voči ATB, ale aj akejkoľvek inej liečbe či sa maskovať pred imunitným
    systémom a základ je vytvoriť v organizme také prostredie, ktoré jej nedovolí množiť sa. A to je veľmi zložité v dobe, keď je organizmus vyčerpaný nielen bojom s baktériou a jej vedľajšími produktami, ale aj očistou od chémie, ktorou ATB nepochybne sú.
    Zdravý imunitný systém si poradí temer so všetkými chorobami, ale borelie sú zákerné v tom, že dokážu udrieť účinne v pravý čas a škodiť postupne, vytrvale a náš životný štýl tomu masívne napomáha, ako si písal.