Neprihlásený (Prihlásiť sa)

Vanilla 1.1.5a is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

• CommentAuthorRia
    • CommentTimeAug 5th 2012

Ahojte, mam diagnostikovanu boreliozu, brala som antibiotika takmer dva mesiace-tak mi nasadila doktorka. teraz som ich dobrala a o dva dni mi zacali starsne bolesti hlavy az zavrate, toci sa so mnou svet, kazdy den rano po zobudeni najma.na kontrolu mam ist az o dva mesiace. Mozu suvisiet tieto bolesti s borelkou?
    dakujem za info
    • CommentAuthorPaul

Môžu, ale ak máš aj iné dispozície, môžu byť boreliami stimulované..Ide o to o aký druh bolesti a závratov ide. Netreba nič podceniť - navštív neurológa.
    Mne sa tak borelióza prejavovala ešte v čase, keď som nebol liečený, ale chronický som už bol, čo potvrdila pozdejšia diagnostika.
    Bolesti boli lokalizované do nadočnicových oblúkov a akoby "spoza očí", bolela a tuhla mi šijam, tŕpla mi jedna ruka. Bežné analgetiká nezaberali.
    Závrate som mal ako píšeš, točil sa "svet" nebolo to možné zastaviť, strácal som orientáciu, prepadala na úzkosť. Prichádzalo to vo vlnách, náhodile.
    • CommentAuthorRia

Dakujem za komentar.
    No ja neviem ,z e ci to nechat tak ,ze je to len docasne po dobrati antibiotik. aby som zbytocne nepredbiehala a hned letela k doktorovi, kedze na kontrolu mam ist az o dva mesiace. Silne bolesti hlavy dokonca celodenne som mala uz aj pocas brania antibiotik, ale teraz su bolesti ine, toci sa mi hlava, to som predtym nemala.A este mam k tomu aj anemiu,liecim sa aj z nej. tak naozaj neviem, comu to mam pripisat...
    • CommentAuthormatahari
    • CommentTimeAug 6th 2012

Ria, pekne si dolieč anémiu - jej prejavy sú dušnosť, slabosť, závrate, búšenie srdca - takže tak, na kontrolu po dvoch mesiacoch choď, aj tak nemá význam skôr robiť odbery, mohli by byť výsledky falošne negatívne, ak budú negatívne potom, tak je to v suchu...držím palce
    • CommentAuthorPaul
    • CommentTimeAug 20th 2012 Zmenené

to Ria:
    Ťažko radiť, čo je priorita v liečení. Každé oddaľovanie liečenia boreliózy len napomáha prechodu do chronického štádia, osobne by som neváhal ani chvíľu, keď už viem, že som pozitívny.
    Je to na tebe. Borelie okamžite zistia, že je cesta voľná, to poznáš rýchlo. Ja som vysadil ATB (Tetracyklín!) po vyše polroku liečenia a za už dva týždne sa mi vrátili bolesti kĺbov, únava, mravenčenie.
    A tak som pekne krásne nabehol znovu, diéta, odľahčenie pečene, režim spánku - veľmi dôležité, inak je to lotéria s imunitou, ktorá sa nemusí skončiť dobre.