Neprihlásený (Prihlásiť sa)

Vanilla 1.1.5a is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

  • CommentAuthorNINA
  • CommentTimeOct 13th 2012
   
  Prosim Vas ako je to s imunodeficitom a boreliozou?
  Pokial sa zlepsi imunita mozu vysledky vyst aj pozitivne,pokial boli pred tym negativne? Dakujem vopred za odpoved.
  • CommentAuthorjao
  • CommentTimeDec 6th 2012
   
  Borelia sa da zistit len vtedy, ak imunitny system zacne tvorit protilatky.
  Ak to telo neurobi, napriek tomu ze bakterie boreliozy su skryte v tele, ziadny test to nezisti.
  • CommentAuthorColor
  • CommentTimeDec 10th 2012
   
  Jao, ale dá sa to zistiť, ale záchytnosť je tak 30%, a to pomocou PCR alebo ELM. Nina, ak sa zlepší imunita, časom možu výjsť výsledky pozit.
  • CommentAuthorjao
  • CommentTimeDec 21st 2012
   
  Čo to je záchytnosť ? Ako si prišla na tých 30 % ? Je to zas iba zastieracia informácia od MUDrcov ?
  Treba si uvedomiť, že spirochéty sú umelo modifikované baktérie sifylisu, ktoré majú svoju inteligenciu.
  Dajú sa zistiť iba otestovaním odobratého tkaniva.
  • CommentAuthorColor
  • CommentTimeDec 22nd 2012
   
  Naštuduj si trošku na www.borelioza.cz.
  • CommentAuthorjao
  • CommentTimeDec 22nd 2012
   
  Tam sa ale skoro vždy dočítam, ako ľudia pojedajú AB na kilá a niekoľko mesiacov.
  Takisto sa tam ako donucovací prostriedok používa hlavne strach.
  Nebudeš sa liečiť AB ? Zomrieš, lebo nič iné Ti nepomôže !
  AB dočasne na LB často pomôžu, lenže po tej dlhej liečbe AB ako také
  zničia imunitný systém, nastúpia plesne, parazity a iné baktérie, ktoré vytvárajú zhubné bujnenie.
  LB sa preto často vráti a s ešte väčšou silou.
  Každý sa musí rozhodnúť sám, ako sa bude starať o svoje zdravie.
  Jedinú vec ale nikdy nespravím.
  Nikdy nedám zodpovednosť nad svojim zdravím do rúk lekárov.
  Môžu poradiť, ale nie rozhodovať.
  • CommentAuthorColor
  • CommentTimeDec 23rd 2012
   
  Jao, tak o čítaš diskus. fórum, ale čo sa týka tej záchytnosti, tak to je v článkoch, kt. sú v záložkách vľavo. S tými poslednými 2 - mi vetami súhlasím.
  • CommentAuthorPaul
  • CommentTimeDec 24th 2012
   
  to jao

  Všetko veľmi pekné úvahy, ale keď Ti po roku zistia chronickú boreliózu, žiadna alternatíva, či meditácie Ti nepomôžu. Stimulovať vyčerpaný imunitný systém je ako biť koňa, ktorý už nevládze.
  V takomto štádiu vývoja choroby musíš baktérie jednoducho zničiť a zatiaľ niet účinnejšej cesty než cez ATB. Po čase, keď sa dostaneš na "prijateľnú" pozitivitu, môžeš vysadiť ATB a nastúpiť podpornú liečbu.
  Samozrejme je nevyhnutné počas liečby dodržiavať prísnu diétu, odľahčiť a zjednodušiť trávenie (žiadne tuky, žiadne cukry, žiaden alkohol, žiadna káva, žiadne cigarety, žiadne ponocovanie...), podporiť regeneráciu pečene a očistu organizmu, teda posilniť aj týmto spôsobom krehkú imunitu.
  Strach z lekárov? Je na mieste, mnohí z nich by zaslúžili preradiť na prácu, ktorou neublížia, ale sú medzi mini aj ozajstné kapacity. Keď budeš mať fatálny problém, budú Ti dobrí, to mi ver.
  Strach máme predovšetkým z boreliózy samotnej, ktorá vie s človekom psychicky parádne zatočiť, ale všetko okolo nej je dočasné, ak človek prijme tento fakt a urobí všetko preto, aby sa vyliečil.
  Či sa choroba vráti, je len a len na nás. Ale na to musí prísť každý sám. V každom prípade už nikdy nebudeme ako predtým, ale niekedy sa to vyplatí.
  • CommentAuthorjao
  • CommentTimeDec 27th 2012
   
  Paul,
  Prepáč, ale je to ako vystrihnuté z brožúrky v čakárni.
  Len AB ! Ale ! Musíš dodržiavať to a to ! Nedodržali ste to a preto si zas chorý ! Ale ! Bez nás sa Vám to nikdy nepodarí, že vyzdraviete !Lebo my sme lekári a vy houby o tom viete ! My máme titul !BU BU BU ! Ale nikomu nehovorte, že sme prisahali !!!

  A teraz vážne. :-)
  Pár dní po infikovaní hmyzom, AB majú význam a úspešnosť vyliečenia je zrejme vysoká. Ale ktorý pacient má tie správne AB doma a začne ich užívať ?
  Dajme tomu, že pacient je vzdelaný ohľadom borrelie burgdorferi a žiada si od lekára AB. Ak lekár pristúpi na pacientovu diagnózu, vykoná odber krvi a dá urobiť WB. Prejde mesiac a spirochéty medzitým pekne dorastú a usídlia sa na vhodných miestach. Príde výsledok z labáku a samozrejme negatívny, lebo IS ešte nevytvára protilátky. Lekár s úsmevom na tvári predpíše nejakú hlúposť, veď keď už tam má pacienta, tak neodíde naprázdno. Prejde niekoľko mesiacov, alebo rokov a pacient si znovu vyžiada test. Ten už bude samozrejme pozitívny. A už to nieje čerstvá nákaza, ale dlhodobá.
  Dlhodobú boreliozu, teda baktériu obalenú cystou chceš riešiť AB, ktoré nemajú šancu preniknúť cez tú škrupinu až k spirochétam.
  Najprv musíš rozbiť ochrannú vrstvu a potom by teoreticky AB mohli zabrať. Ale lekár o tom asi nevie, keď predpisuje jedno AB za druhým.
  Spôsobí iba to, že spirochéty sa stiahnu hlbšie do úkrytov a dokonalejšie sa zamaskujú pred IS. Pacient sa vtedy začne cítiť lepšie. Po odznení účinkov AB
  spirochéty znovu roztočia svoje tance a je tu recidíva. A stavy ešte horšie, ako predtým. Tak znovu k MUDrcovi a znovu AB. Oslabenie imunity vplyvom rozšírenia plesní, nízkeho napätia v bunkách po celom tele a ešte niekoľko ďaľších problémoch, spôsobia pri symbioze so spirochétami devastáciu neurónových spojení a skraty medzi nervovými vláknami. A dokonajú to, čomu páni MUDrci hovoria neuroborelioza. Poruchy reci, bolesti svalstva, klbov, krce v nohach, chronicka unava.
  Je to ozaj len a len na nás, či sa takto chcete liečiť. V každom prípade je ale borelioza liečiteľná a môžme byť ešte lepšie so zdravím, ako predtým.
  • CommentAuthorIvo
  • CommentTimeDec 31st 2012
   
  Jao, ako literárna fantastika je to dobré, ale myslím že tu ľudia majú viac záujem o skutočnosť. Nakopírujem sem zopár informácií na túto tému:
  Vlivem nevhodných podmínek např. účinkem lytických enzymů antibiotik či protilátek nedojde k obnově bičíků a tak se změní soudržnost buňky. Borrelia burgdorferi bez bičíků tvoří nepravidelné struktury, jako jsou cysty, vezikuly a granula.
  Takže toto podmieňuje premenu spirochiet na spomínané formy. Takže sa nejedná o spirochety v ochrannom obale, ale o zmenu formy.
  Tvorba vezikul je považována za obranný mechanismus, kterým se bakterie zbavuje vnějších antigenů, jež jsou pak přednostně fagocytovány. Taktéž dochází k tvorbě cyst, ze kterých ve vhodných podmínkách jako je nízké pH,
  nedostatek nutričních zdrojů nebo nízký osmoticky tlak, mohou opět vyrůstat malé borrelie.
  Video o premene spirochiet na cystické formy http://www.youtube.com/watch_popup?v=zOrbEnFeT1k
  Je ale pravda, že to lekári majú málo preskúmané, a preto liečia tak nezodpovedne ako popisuješ.
  • CommentAuthorPaul
  • CommentTimeJan 1st 2013
   
  to jao:

  Rozhodne tu nie som na to, aby som zachraňoval reputáciu povrchných až bezohľadných lekárov - od tých radšej preč, ale opisujem len môj príbeh, ktorý má všetky prvky chronickej boreliózy (pretrvávajúcej z neliečenia, imunitnej nedostatočnosti a všetkého čo je s tým spojené). Nebránim sa akejkoľvek forme liečby, ktorá je klinicky odskúšaná a je šanca, že sadne práve mne, ak sadla iným. Nemienim však skúšať neodskúšané a riskovať nepredvídané komplikácie - ktoré samozrejme môžu nastať aj pri užívaní ATB, ale riziko je podstatne menšie. Spirochéty sa cystia, ale nie trvale a pokiaľ medikamentózne vytvoríš v organizme na nejakú dobu pre ne nepriateľské prostredie nebudú po odcystení sa v pohode, budú sa brániť a nakoniec neprežijú - ako píše v odkazoch Ivo. Iste - pri liečbe ATB a podpornými "chemikáliami" vylievame s vaničkou aj dieťa, ale to je to čiatočné riziko, ktoré som spomínal.
  Nepíšeš nič o svojej alternatíve liečby, len o nenávisti k lekárom a ATB metódam. OK, máš svoje negatívne skúsenosti - tak konkrétne popíš, ako si sa liečil Ty. Fakt ma to zaujíma. Ja som ešte nevyhral a rád by som mal v zálohe aj "plán B".