Neprihlásený (Prihlásiť sa)

Vanilla 1.1.5a is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

• CommentAuthorpetikaa
    • CommentTimeOct 22nd 2012

prosim o radu ak mate podobne skusenosti.moja 8 rocna dcera pocas letnych prazdnin-jul ochorela.. podla obvodnej lekarky zapal hrdla..bolela ju len hlava a bola celkovo slaba..bez teploty..liecba atb penicilin 7 dni..po dobrati atb cca po tyzdni znova bolest hlavy a unava a k tomu vysoke teploty...znova ku lekarke..odobrala jej krv a kedze som si spomenula na velky flak po ustipnuti komarom v taliansku na dovolenke tak som si vyziadala aj test na boreliu..lekarka nas poslala na hospitalizaciu na detske odd.kde ju len pozorovali a nenasadili ziadnu liecbu..podotykam ze cely cas bola v teplotach a prepustili ju po 3 dnoch s diagnozou viroza a oslabeny organizmus kvoli prekonanej angine...tak znova k obvodnej kde som sa ziadala na krcne a tam jej zistili hnisave loziska nepreliecene...takze znova atb na 10 dni..bola som zhrozena..moja dcera byvla tak raz za rok chora a anginy vobec nemavala..potom prisli testy na boreliu a vysledky boli borelia igG negativne..borelia igM 4,30 WB pozitivny..tak nasledovalo infekcne..kde nas primar poslal domov s tym ze testy boli robene ked mala anginu a pocas atb liecby tak mozu byt mylne tak zatial jej neda ziadnu liecbu..ze zopakovat o 3 mesiace a potom prist...odvtedy sa to s dcerou taha..stale ju pobolieva hlava skoro kazdy den..k tomu ju zacala boliet noha az niekedy krivala...tak sme znova sli k lekarke a ta rozhodla ze jej urobi skor testy..prve boli robene zaciatkom augusta..tak som suhlasila...lenze urobili jej testy elisa a tie vysli negativne...ja som si vyziadala WB..tak mame naplanovane odobratie krvi tuto stredu 24.10....lenze dcera ochorela ZNOVA na anginu a berie atb...tak teraz neviem ci je vhodne jej robit WB..ci nebude ovplyvneny atb liecbou...uz som zufala..neviem ci mam toto vsetko spajat s boreliou alebo si to len namyslam...mozno ju vobec nema..viete mi niekto poradit??vopred velke dakujem..
    • CommentAuthorartina
    • CommentTimeOct 23rd 2012

...skuste toto napisat este na cesku stranku borelioza.cz...ak sa nemylim, tak testy by sa mali robit najskor 6 tyzdnov po vysadeni atb....ale neviem ci sa to tyka aj inych atb. nie prave urcenych na boreliozu...kazdopadne by som o tom pred odberom informovala lekarku...
    • CommentAuthorpetikaa
    • CommentTimeOct 24th 2012

dakujem za radu...tie atb brala len 7 dni..a lekarka o tom vie..povedala ze su to len kontrolne testy..tak sa uvidi aky bude vysledok..
    • CommentAuthorColor
    • CommentTimeOct 28th 2012

Petikaa, už ste písala na www.borelioza.cz? Ešte som tam Váš príspevok nevidela. Jednoznačne by som dcérku liečila na boreliózu. Naj. sa objednať k liečbe k p. Ďurovskej, lebo Vám lekári moc nepomožu a s dcérky možete mať veľmi nešťastného človeka.
    • CommentAuthorsbartokova
    • CommentTimeOct 31st 2012 Zmenené

pripájam sa k názoru Petikaa treba sa objednať k Dr. Ďurovskej u nás na slovensku vám pomôže iba ona!!!!!!!!!!!!! Ja sa liečim od augusta skor tu na Slov. a od septembra chodím do BP k DR. Esztó Klára ordinuje na súkromnej klinike veľa ludí chodí od nás ku nej a veľa ludom už pomohla. Používa liečbu ako Dr. Durovská. Liečba s atb. musí trvať min 1 mesiac ináč nie je účinná.
    • CommentAuthorColor
    • CommentTimeNov 2nd 2012

Nikde nie je napísané, koľko musí trvať liečba, ale pochybujem, že pri 3 - 4 mes. nákaze bude liečba trvať 1 mes.