Neprihlásený (Prihlásiť sa)

Vanilla 1.1.5a is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

• CommentAuthorpetra
    • CommentTimeDec 30th 2012

Dobrý den zde na foru,
    ráda bych se k vám přidala a požádala o radu. V září jsem měla stálé bolesti svalů nohou. Dále jsem také měla něco jako virozu, nějak jsem si myslela, že to je viroza, jen jsem neměla kašel ani rýmu, jen mi nebylo dobře. Od října trpím neustálými bolestmi hlavy, které jsou tupého charakteru a jsou každodenní, velmi obtěžující. Potřebuji se učit na státnice, což nyní vůbec nezvládám, mám pocit, že se nejsem schopna koncentrovat a paměť mi také hodně poklesla. Do toho se přidaly občasné závratě a střevní potížě. Hlavní věc, která mě nejvíce obtěžuje je silná bolest hlavy, jakési hučení v hlavě a nemožnost se koncentrovat na práci. Poslední měsíc mi bylo v celku dobře, teĎ se to ale po měsíci zhoršilo a např. dnes mi bylo velmi špatně. Také mám problémy s usínáním, několikrát týdně usnu až třeba v pět ráno, další dny pak usnu normálně, protože jsem hrozně unavená. Mám stuhlý krk, což jsem přisuzovala tomu, že denně sedím u počítače.
    Chtěla bych vás požádat o názor, zda si mylsíte, že příznaky se mohou podobat borelioze?
    • CommentAuthorIvo
    • CommentTimeDec 30th 2012 Zmenené

Môže to byť borelioza, ale aj niečo iné. Rozhodne by si mala navštíviť doktora, nechať si spraviť testy na baktérie a vírusy, pri ktorých by sa mohli takéto príznaky vyskytovať. Borelie, chlamydie, je to na zváženie lekára. Asi by bolo dobré si preventívne vypýtať širokospektrálne ATB, kým sa nezistí príčina. Niektorí lekári majú v ambulancii CRP- prístroj na rýchle odlíšenie bakteriálnej infekcie od vírusovej. Ak by si s tým všeobecný neporadil, sú tu infekčné oddelenia. Čím skôr to začneš riešiť, tým máš väčšiu šancu rýchlejšie sa zotaviť.
    • CommentAuthorjao

Petra, môže to mať viac dôvodov. Acidobázická nerovnováha, nedostatok určitých vitamínov a minerálov, parazity, baktérie, plesne, stres ...
    Dochtora navštíviť môžeš, ale bude Ti to platné jak medveďovi korčule. A Ivo to snáď ani nemyslí vážne s PREVENTÍVNYM užívaním antibiotík.
    To už je pekne postavené na hlavu. Ešte sa nevie, čo je príčina a šup tam na to antibiotiká ?
    Petra, vyskúšaj v súbežnosti s návštevou lekára (ak chceš) a biorezonančnú diagnostiku. Potrebuješ najprv vedieť, proti čomu bojovať a potom zvážiť ako.
    • CommentAuthorIvo

Nehádzal by som všetkých lekárov do jedného vreca. V každom povolaní sú horší a lepší. Osobne by som prijal preventívne ATB, a to aj v prípade, keby sa bakteriálna infekcia nepotvrdila. Je to pre mňa menšie zlo, než možné rozšírenie infekcie do výsledkov testov. Určite by som sa ale popýtal na možnosť CRP na rýchle odlíšenie možnej infekcie. Vtedy by sa dalo rýchlo rozhodnúť či začať boj proti baktériám, alebo niečomu inému. Príznaky máš niekoľko mesiacov, takže už to nie je úplne čerstvé, treba konať čo najrýchlejšie. Je to názor ako by som sa správal ja v takejto situácii. Jao by sa správal/la v Tvojej situácii inak, každý by sme sa správali po svojom. Je na Tebe ako sa rozhodneš.
    • CommentAuthorjao

Ivo, CRP Ti neodhalí ranné štádium baktérie boreliózy. Borelióza sa lieči hlavne s vysokým posilnením imunitného systému. Pri preventívnom používaní AB spravíš úplný opak. Zaženieš spirochéty do kúta, schovajú sa v tele a oslabíš imunitu. Otvoríš doširoka bránu plesniam a iným baktériám. A takto dokolečka.
    V Tvojej poslednej vete absolútny súhlas.
    • CommentAuthorpetra
    • CommentTimeDec 31st 2012

Děkuji moc za komentáře. Možná až příliš straším, ale musím říci, že poslední měsíce jsou pro mě peklo, kromě zmíněného děsná únava a ty bolesti hlavy, se kterými se nemůžu na nic soustředit. prakticky mě to vyřadilo ze života. Skáknu k doktorce, ale nechce dělat testy na borelii, tak zkusím být razantní a test požadovat. Protože s tímhle se normálně žít nedá.
    • CommentAuthorIvo
    • CommentTimeJan 1st 2013 Zmenené

Jao, CRP prístroj by som použil preto, aby som sa rýchlo rozhodol, či hneď ATB, alebo nie. Ak by bol c-reaktívny proteín zvýšený, použil by som ich hneď, to typologicky podľa príznakov ochorenia. Nikde som sa zatiaľ nedočítal, že by akútna infekcia boreliou nevytvárala c-reaktívny proteín. Prosím uveď zdroj, ktorý ťa presvedčil o tom, že akútna borelioza nevyvoláva tvorbu CRP.
    Petra má problémy cca 3 mesiace. Imunita si s infekciou neporadila. Logicky človeka napadá, že ju treba podporiť, lebo je slabá na porazenie infekcie. Dôležité je vedieť, na akom princípe imunostimulant pôsobí. Ak má Marshall pravdu, a baktéria obsadzuje VDR receptory a bráni tak k spusteniu dostatočnej imunitnej odpovede, imunostimulant ktorý nespriechodní cestu cez VDR receptor, lebo nenahradí proces, ktorý sa cez tento receptor spúšťa, je vlastne zbytočný. V tomto zmysle sa mi zdá užitočné Colostrum, obsahujúce imunoglobulíny, aj keď netuším, či sú dosť špecifické práve na nachádzajúcu sa infekciu. Vychádzam len z toho, že to je prvá univerzálna obrana narodeného cicavca, takže imunoglobulíny by mohli mať univerzálne použitie. Rozhodne by som to ale nenechal na jednocestnú zbraň pokusu o imunostimulanciu práve preto, že jej efekt je neistý. Možný profit z rýchleho nasadenia ATB vidím väčší, než jeho prípadnú škodlivosť. Vhodné ATB oslabujú životaschopnosť, alebo likvidujú baktérie. Ak sa nepoužijú a imunita nie je dostačujúca na ich likvidáciu, rozlezú a rozmnožia sa po tele, a to aj na miesta, kde majú ATB sťažený prístup. Ak sa už vytvoria formy odolné proti ATB (cysty, biofily), treba použiť účinné chemoterapeutiká, v prípade boreliozy Tinidazol. V prípade možnej boreliozy alebo, chlamydiózy, by som ho po mesačnej liečbe bez ustúpenia chorobných príznakov použil. Samozrejme by som bral od začitku ATB liečby denne min.30 miliard odolných probiotík s prebiotikami, prípadne účinnú dávku olive leaf extraktu proti plesniam a zároveň so širokospektrálnym protipatogénnym účinkom, vedecky potvrdeným in vitro.
    Opakujem, je to môj názor, ty môžeš mať iný.
    • CommentAuthorpetra
    • CommentTimeJan 7th 2013

Ahoj,
    tak jsem v pátek byla u lékařky, byla moc milá a řekla, že si myslí, že to je borelioza. Myslím si to taky, protože podle příznaků to naprosto sedí. Vše se mi v posledních týdnech hodně zhoršilo. Mám velké závratě a to i v sedě i v leže, nejsem schopna cestovat mhd, protože se mi v nich dělá nevolno. Bolesti hlavy jsou pořád stejné, občas to chytá žaludek. Teď o víkendu mi konečně povolil stuhlý krk, když s ním však hýbu, tak to jakoby drhne a je slyšet jakoby se o sebe dřel písek. Co mě však dost trápí je hlava a příznaky spojené s ní. Domnívám se, že mám neuroboreliozu, protože tolik do svalů a kostí se mi to nepromítá ale do hlavy ano. Mám obrovské výpadky paměti, myšlení je nyní dost zdlouhavé a na velmi nízké úrovni, objevují se u mě halucinace a jsem paranoidní. Naštěstí si uvědomuji, že to jsou halucinace a ne realita. jsem nervní a pořád nastražená na své okolí. Mám pocity derealizace, jakoby svět kolem mě jen sleduju jako film...
    Tak jsem zvědavá, kdy budou výsledky, byla jsem na krvi v pátek ráno... Nejsem už totiž schopná vůbec nic dělat, vše mě hrozně zmáhá
    • CommentAuthorPaul
    • CommentTimeJan 8th 2013

Petra, neboj sa, aj keby to bola borelióza (čo podľa príznakov je veľmi pravdepodobné) dá sa to VŽDY liečiť, niekdy ťažšie, niekedy ľahšie. Osobne som presvedčený, že sa borelióza s takými to príznakmi nedá vyliečiť len "jednoduchým posilnením imunitného systému" (súhlas s Ivom) pretože sama ho veľmi vyčerpáva a keď sa dostavujú vážne problémy (čo popisuješ) a navyše v období, keď sa značne vyčerpávaš (štátnice) je to na rýchlu diagnózu a nasadenie ATB, mnohí principiálne nebudú súhlasiť, ale ATB zastavia prienik infekcie do organizmu a postupne ju zlikvidujú - je to beh na dlhé trate, ale to je jednoducho FAKT ktorý nemá zmysel rozoberať.
    Takže trvaj na diagnostike, vysvetli svoj postoj lekárke, uveď ju do širšieho problému (štúdium, rodina, sociálne dopady) a ak je aspoň trochu normálna, pochopí to a urobí, čo je potrebné.
    Všetky popisované prejavy som mal, bol som pribitý k posteli a čumel beznádejne do stropu deň, noc. Dnes po roku a pol fungujem temer normálne a dúfam, že na boreliózu čoskoro zabudnem. Keby som sa nedal odbiť "chrípkou" a "artritídou" a trval na včasnej liečbe nemusel som sa dostať až tak ďaleko. Liečil som sa spočiatku len alternatívne, ale to jednoducho nepomáhalo.