Neprihlásený (Prihlásiť sa)

Vanilla 1.1.5a is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

• CommentAuthorholesmon
    • CommentTimeMay 20th 2013

Dobry den,

chcem sa spytat ake mate skusenosti a nazor na tento pripad s boreliozou u takychto malych deti. Dcere sa na nohe objavila mala cervena bodka, kliesta urcite nemala kazdy den ju kupem a prezeram ked ide spat a pocas dna pri prebalovani. Nevenovala som jej pozornost no bodka sa zacala zvacsovat postupne 2cmx2cm. Nebol to typicky kruh pre boreliozu ked to porovnam s fotkami na webe no biely stred bol. Detska dr. mi najprv naordinovala lokalne ichtiol, ked som k nej na druhy den prisla, ze je to opat o nieco vacsie odobrala krv na boreliu b. Bolo to cca tyzden od vzniku cervenej bodky. Vysledok IgG a IgM je negat. No aj tak mam taky neprijemny vnutorny pocit, by sa mal odber opat opakovat. Pocula som, ze ak je uz erytem tak by protilatky mali byt pozitivne. Dakujem vopred za vsetky reakcie.

Monika
    • CommentAuthorColor
    • CommentTimeMay 31st 2013

Protilátky pri borelióze sa tvoria až za 6 - 8 týždňov od nákazy. Zvlášť u malého dieťaťa by som to nepodcenila.
    • CommentAuthorjao
    • CommentTimeAug 22nd 2013

Dnes bakteriu boreliozy prenáša všetok bodavý hmyz. Nemusí to byť len kliešť. Najdôležitejší je silný imunitný systém a protilátky od matky v materskom mlieku. V tak malom veku by som vylúčil podávanie antibiotík a vyhol sa všetkým očkovaniam.
    • CommentAuthorColor
    • CommentTimeAug 30th 2013

Keď budeš mať dieťa, rob si s ním čo chceš. Ale asi si sa vživote s boreliózou nestretol, keďže tak píšeš. Ďalšia možnosť je, že si doktor. Ja mám IS úplne vporiadku, a boreliózy sa nemožem zbaviť. Nikdy by som dieťa nenechala napospas osudu, keďže viem, aká borelióza može byť zákerná. Trošku by si si mal naštudovať aj na iných fórach, čo dokáže borelka s malými deťmi, a potom niečo písať.
    • CommentAuthorjao
    • CommentTimeSep 11th 2013

Color, pobaviť teda vieš. Doktor ? Ktorý doktor Ti bude vyhovárať užívanie AB, podporovať dojčenie čo najdlhšie, odmietať všetky povinné a nepovinné očkovanie ? Nedávno som bol na chirurgii s nakopnutým malíčkom jedného člena rodiny a z tej arogancie všetkých tých Mudr.cov mi nabiehala "koprivka".
    Neboj sa Color, deti mám zdravé, napriek tomu že ich už pokúsali včely, ovädy, osy, kliešte a iná háveď a niesu očkované. Napospas osudu by som ich vystavoval vtedy, ak by som ich dal slepo do rúk lekárov, ktorým je úplne jedno či sú zdravé, alebo choré.
    Borelióza naozaj nieje chrípka, ktorú preležíš dva dni a hotovo. To viem, sám som si to preskákal, aj keď ma presvedčuješ o tom, že s LB som sa nestretol :-)
    A práve preto viem, že antibiotiká hlavne u detí devastujú imunitný systém a aj tak nič nevyriešia s baktériami boreliózy.
    Na rozdiel od Teba ja som sa LB zbavil, čo môžem aj dokázať. Ale Ty máš IS v poriadku, ale stále máš LB.
    Na vyjadrenie a napísanie svojho názoru nepotrebujem od Teba povolenie,
    takže Ťa poprosím, aby si si v spojitosti s mojou osobou nevymýšlala hypotézy a nepodložené tvrdenia.