Neprihlásený (Prihlásiť sa)

Vanilla 1.1.5a is a product of Lussumo. More Information: Documentation, Community Support.

• CommentAuthorAnka85
    • CommentTimeJun 28th 2013

Dobrý deň, chcem sa opýtať pred rokom mi po MR vyšetrení bolo diagnostikované podozrenie na Neuroboreliózu. Následne mi bol robený odber krvi kde vyšiel jeden z markerov pozitívny ... žiaľ neviem ktorý, pri opätovnej kontrole boli pozitívne aj IgG a IgM markery. Nasledovalo vyšetrenie liquoru kde opäť vyšla pozitívna hodnota len jedného markeru neviem ktorý, o dva dni na to mi bol robený odber krvi na vyšetrenie Western blot kde prišli výsledky IgG v sére 81,22 a IgM v sére 46,62. Prosím vás čo znamenajú hodnoty týchto výsledkov ... mám pozitívnu boreliózu? ... aký bude ďalší postup? Ďakujem Anna
    • CommentAuthorColor
    • CommentTimeJul 7th 2013

Záleží, či máš nejaké zdrav. problémy.
    • CommentAuthorkačena
    • CommentTimeSep 10th 2013 Zmenené

Zdravím všetkých.Potrebovala by som poradiť od skúsenejšich.Dnes som bola na kontrole u infektologičky ohladne boreliózy a povedala mi že ju nemám a ani som nemala.Pritom ked som tam bola pred pol rokom/bola tam iná doktorka/tá mi povedala že som ju pravdepodobne prekonala a mám chronicku formu.terajšie vysledky som mala takéto: elisa test IgG58.0 RUml-pozitívny, IgM negatívny a western blot negatívny a nájdené protilátky p62 kDa pozitívny a p41 kDa pozitívny ostatné negatívne.
    Pred pol rokom sam mala takéto výsledky: elisa IgG 86.0 Ru/ml pozitívny IgM negatívny
    A v roku 2009 takisto IgG 36.5 RU/ml pozitívny a IgM negatívny.
    Okrem toho mám väčšinu zdravotnych problémov ako tu opisujete a to: bolesti klbov,únava,zábudlivosť, dlhodobo/ 6 rokov/ mám krv v moči/to sa riešilo u nefrológa ale zatial nič neviriešilo/,občas mávam krvavé oči,bola som u očného ale tiež nič nezistil.Mám operovanú ruku kôli karpalnemu tunelu,kedže mi neustále trpla,mávam stuhnuty krk a následne závrate,to som bola v nemocnici na infúzkach.zistili mi že mam zúžene miesto medzi krčnými stavcami,
    Prosím ak by mi niekdo vedel povedať čo zmamená to zvyšene IgG,či to mam riešiť ďalej a objednať sa u pani doktorky Durovskej alebo to mám nechať tak s tym že to borelióza nieje a hladať príčinu inde.
    Vopred velmi pekne ďakujem tomu kto mi venuje svoj čas.Kačena
    • CommentAuthorjao
    • CommentTimeSep 11th 2013

Kačena, tie testy sú tak nepresné a nič nehovoriace, že na to sa spoliehať nedá.
    Spočítaj si to. Bola si u nefrológa a nič nezistil ? Veď krv v moči nieje prirodzená.
    Bola si operovaná na karpálny tunel a vraj zúžené miesto medzi krčnými stavcami.
    Očný Ti asi povedal, že si zdravotné záťaže asi vymýšlaš.
    Závrate, bolesti, tŕpnutia, únava, zábudlivosť.
    Sú to jasné príznaky, že niečo nieje v poriadku. Môže to byť LB, ale aj kopec iných vecí.
    Parazity často spôsobujú tie príznaky.
    Lekári sú orientovaní na jeden orgán (srdciar, očiar, ladvinár) a preto nevidia, alebo nechcú vidieť
    súvislosti. Keď máš krvavé oči, povediaTi že to máš z prievanu, ale ani ho nenapadne, že to môže byť
    z nedostatočnej funkcie ladvín, alebo z nežiadúceho účinku nejakého lieku. Predpíše Ti kvapky na zúženie ciev v oku
    a zarobíš si na ďaľší problém - zníženie tvorby sĺz. A takto funguje celá moderná medicína.
    Odstraňujú dôsledok a nie príčinu.
    Takže Kačena, doporučujem Ti hľadať tú príčinu sama napr. na http://www.upramene.cz/forum/viewforum.php?f=12
    alebo http://www.zdravi-az.cz/Forum/
    Nikto sa o Tvoje zdravie nepostará lepšie, ako Ty sama. Držím palce.
    • CommentAuthorkačena
    • CommentTimeSep 11th 2013

Ďakujem ti jao za tvoju odpoved. Viem že lekári sa zameriavajú len na jednu oblasť a neliečia telo ako celok.Rozmýšlala som aj nad homeopatickou liečbou,ale momentalne su ju nemôžem dovolit kedže je príliš drahá,ak ideš ozajstnému odborníkovi.Skusim popozerať stránky ktoré si mi odporučil,ale som z toho všetkého už nejaká zmätená,nemam momentálne chut ani silu niečo riešiť.Aj ten nezáujem doktorov,ako si ma prehadzujú hore-dole ma už nebaví.Aj teraz ma bolí doslova cele telo,,aj tie zavrate také chvilkové mám,ako keby som bola opitá.Ak by si vedel o nejakej alternatívnej medicíne,ale nie príliš drahej daj mi prosim ťa vedieť.Ešte raz vďaka.
    • CommentAuthorkačena
    • CommentTimeSep 13th 2013

Tak napísala som pani doktorke D a potvrdila mi že mám chronickú boreliozu,podla vysledkov.V pondelok jej volám ohladne objednania,uvidím čo bude ďalej.
    • CommentAuthormatahari
    • CommentTimeDec 8th 2013

podobné som zažila, mám Sjogrenov syndrom
    • CommentAuthorjao
    • CommentTimeDec 11th 2013

Matahari, klinický obraz syndrómu sa skôr podobá na parazitické záťaže.